טיפולי אנטי אייג'ינג – האם מעיין הנעורים אכן התגלה?

Written by ayala. Posted in בלוג, חדשות

מאז תחילת הציביליזציה, בני אדם מחפשים באופן אבססיבי ממש דרכים לעצור את תהליך ההזדקנות. מאמץ בלתי נלאה זה לגילוי " מעיין נעורים" לא הניב פירות, עד לאחרונה. טיפולי אנטי אייג'ינג התפתחו במקביל על מנת להסוות את הזדקנותו של העור. מיליארדי דולרים הופקדו בידיהם של מנתחים פלסטיים בארה"ב לבדה בניתוחים פלסטיים שונים שמטרתם לעצור את הגיל, אך הליכים אלה לא היה דבר בינם לבין פתרון אמיתי של שורש הבעיה: תהליך ההזדקנות של תאי הגוף.

בסופו של דבר המחקר צריך להסתכל פנימה, על מבנה התאים שלנו ובאופן יותר ספציפי על הכמוסות הזעירות שנמצאות בכל חוליה ב"גדילי"  הדי.אנ.איי שלנו. יותר ויותר מחקרים מצביעים על כך שכמוסות אלה הן הן המפתחת להבנת הגיל הפיזי שלנו והאם ואף איך ניתן להאט את תהליך ההזדקנות של התאים ובסופו של דבר את תהליך ההזדקנות של הגוף כולו. במילים אחרות, כל מחקר בתחום האנטי אייג'ינג צריך להתחיל למעשה מבפנים ולא מבחוץ. אנטי אייג'ינג

הטלומרים, אותן כמוסות, הן למעשה חלקיקי כרומוזומים שמשחקים תפקיד קריטי בגילאי התאים. ניתן לחשוב עליהם כמו הפלסטיק הקשיח שבקצות שרוכי הנעליים שלכם. כשקצוות אלה נשחקים גם שרוכי הנעלים נפרמים בעקבותיהם ונשחקים. כך שלמעשה חלקיקים אלה מגנים על התאים שלנו מפני שחיקה ומאפשרים לתאים שלנו לתפקד כראוי ולהתרבות.

יש בעיה אחת: בכל פעם שהתאים שלנו מתרבים,  הטלומרים במקביל מתקצרים. כשהם נעשים קצרים מדי, תאים ימותו או יזדקנו. קיצור זה של הטלומרים שלנו הוא הגורם העיקרי להתמוטטות התאים ולהזדקנותם. תאים שמתרבים ביותר – כמו אלה בעור, הריאות והחלקים של המערכת החיסונית שלנו – הם אלה המושפעים ביותר מהתקצרות הטלומרים. סגנון ואורח חיים כגון תזונה לא בריאה, מתח נפשי או חוסר פעילות גופנית יכולים להשפיע על אורך הסלומרים.

מדענים וחוקרי אנטי אייג'ינג יודעים על הקשר בין טלומרים והזדקנות תאים במשך עשרות שנים. עם זאת, בשנים האחרונות, הלך והתפתח העניין והמחקר בתחום הסלומרים ובשנת 2009, קבוצה של מדענים זכתה בפרס נובל לפיזיולוגיה / רפואה על גילוי קבוצת אנזימים שנמצאת  בתאים ועל השפעתם על אורך הטלומרים ובאמצעותם על התבגרות והתחחדשות תאי הגוף. . מחקר נוסף מצביע על כך שעל ידי הפעלה יזומה של אנזימים אלה, אנו עשויים להיות מסוגלים להאט, לעצור או אולי אף להפוך את ההתקצרות הטלומרים המתרחשת ככל שאנו מתבגרים.

תגלית זו היא בעלת השלכות עמוקות על עתיד של טכנולוגיית האנטי אייג'ינג והמחקר. מה אם, במקום רק להסוות את תהליך ההזדקנות נוכל לטפל בשורש הבעיה ברמת התאים בגוף ולגרום להם לתפקד כאילו היו צעירים יותר?

כיום מתקיימים מספר מחקרים רפואיים ומרגשים בתחום. המין האנושי אולי טרם מצא את מעיין נעורים, אבל בפעם הראשונה בהיסטוריה, באמצעות מדע וטכנולוגיה ניתן לפתוח את הדלת לפתרונות.

תגיות:

תגובות אחרונות

ayala

|

לא, מדובר במכשיר חדשני ופורץ דרך בתחום המזותרפיה לשימוש ביתי.

ראובן לוינסקי

|

שלום רב
מבקש לדעת מחיר
אני זקוק למכשיר לצורך בעיות עור
האם זה אותו מכשיר שנקרא מזו רולר?
אודה לכל תשובה