בוטוקס – הרעל שעוזר לנו

בוטוקס – הרעל שעוזר לנו

הזרקת בוטוקס היא שיטת טיפול שבעבר ספגה ביקורת נוקבת אולם כיום, כמו ניתוחים פלסטיים רבים אחרים, נהנית מפופולאריות גבוהה ועוד ועוד בני אדם מנצלים את יתרונותיה כדי לזכות במראה צעיר יותר על כל היתרונות הכרוכים בכך.

בוטוקס משמש גם לשיפור מראה הפה ובפרט להרמת קצוות שמוטים שגם היא תורמת למראה צעיר יותר – זאת באמצעות טיפול הידוע בשם "בוטוקס בשפתיים".

שימוש נוסף של בוטוקס הוא בטיפולים למניעת הזעת יתר, ועוד כדאי לדעת שחומר רב עוצמה זה משמש לא רק לניתוחים פלסטיים אלא יש לו גם תפקיד נכבד בתחום הנוירולוגיה ובפרט בשיקום לאחר אירועים מוחיים, וכן הוא התגלה בשנים האחרונות כאפקטיבי מאוד במסגרת טיפול בכאב.בוטוקס - כל מה שרצית לדעת על בוטוקס

מהו הבוטוקס?

בוטוקס הוא רעל המופק מחיידק בשם Clostridium Botulinum. ישנם 7 זנים של חיידק זה, כשהזן ממנו מפיקים את החומר הנמצא בשימוש בני האדם מסומן באות A. הבוטוקס הוא כאמור רעל רב עוצמה, שדי בריכוז של ננו גרם אחד ממנו כדי להרוג אדם! (כלומר, מי ששוקל 80 ק"ג עלול למות אם לגופו יוחדרו 80 חלקי מיליארד גרם בוטוקס).

יחד עם זאת, במינונים זעירים במיוחד תועלתו כאמור רבה, ועל כן הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול מבוקש במיוחד על ידי כל מי שרוצה ליהנות ממראה צעיר יותר.

הדרך בה עובד הבוטוקס פשוטה: הוא משתק שרירים ספציפיים בפנים, בהתאם לנקודות אליהן הוזרק, וכך בעצם מטשטש קמטי הבעה. קמטים אחרים, שנוצרו בעקבות השתנות העור עם השנים, לא יגיבו להזרקת בוטוקס, אולם האפקטיביות הרבה של הטיפול לקמטים הרלוונטיים, שהם עיקר הקמטים בחלק העליון של הפנים (בין הגבות, משני צידי העיניים ובמצח), יוצרת גם כך שינוי בולט לעין.

השפעתן של הזרקות בוטוקס נמשכת מספר חודשים, ועל כן יש לחזור ולבצע אותן פעמיים או שלוש בשנה.

הרמת קצוות שמוטים והעלמת מראה עגמומי

בוטוקס בשפתיים הוא טיפול שמטרתו היא שיפור המראה של אזור הפה – ישנם לא מעט אנשים הסובלים ממראה עגמומי ומבוגר מאוד בשל העובדה שזוויות הפה שלהם שמוטות. הזרקת בוטוקס בצידי הפה משתקת את השרירים באזור ובכך גורמת לחיוך להיראות נעים יותר ולפנים צעירות יותר. טיפול זה נועד גם למקרים של א-סימטריה באזור הפה.

חשוב להדגיש שבוטוקס בשפתיים אינו מיועד לעיבוי השפתיים. טיפול זה, שגם הוא פופולארי מאוד, מתבצע באמצעות חומרים אחרים ובפרט חומצה היאלרונית (אם כי גם קולגן, סיליקון טהור, שומן של המטופלת עצמה וחומר סינטטי בשם ביואלקמיד משמשים למטרה זו).

תופעות לוואי אפשריות

טיפולים באמצעות בוטוקס, בדומה לניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים באשר הם, עלולים להיות מלווים בתופעות בלתי נעימות, וכדאי להיות מודעים אליהן (ועוד יותר כדאי כמובן לעבור את הטיפולים אצל רופא מהימן ואמין).

בין תופעות הלוואי האפשריות בעקבות בוטוקס ניתן לציין שטפי דם (קטנים), אדמומיות, כאבי ראש, סחרחורות ונפיחות באזור המטופל. במידה ותופעות לוואי אלה לא חולפות תוך מספר ימים חובה לעדכן את הרופא המטפל.

מאת ד"ר איצקסון מומחה לניתוחים פלסטיים: http://www.dr-icekson.co.il/

תגובות אחרונות

ayala

|

לא, מדובר במכשיר חדשני ופורץ דרך בתחום המזותרפיה לשימוש ביתי.

ראובן לוינסקי

|

שלום רב
מבקש לדעת מחיר
אני זקוק למכשיר לצורך בעיות עור
האם זה אותו מכשיר שנקרא מזו רולר?
אודה לכל תשובה