ניתוח קוסמטי – מה כדאי לבדוק לפני שמחליטים על ניתוח קוסמטי

החלטתם ללכת על ניתוח קוסמטי? מה כדאי להביא בחשבון כאשר בוחרים מרכז ניתוחים קוסמטיים או רופא מנתח?

רבות מלקוחותיי משתפות אותי בהתלבטויותיהן לגבי ביצוע ניתוחים קוסמטיים. טווח הניתוחים ענק וכל לקוחה מתלבטת לגבי נושא אחר. לכן החלטתי לרכז את כל ההמלצות וכל העצות למאמר אחד בתקווה שייתן לכן עוד זווית של ראיה לגבי כל נושא הניתוחים הקוסמטיים.

 ובכן, גמלה בליבך ההחלטה לעבור ניתוח קוסמטי (ואני יודעת שמדובר בהחלטה שלא מתקבלת ביום אחד אלא לאחר חודשים ולעיתים שנים של התלבטויות). אין זה משנה אם מדובר בניתוח מתיחת פנים, מתיחת בטן, הגדלה או הקטנת חזה, הסרת קמטים, הרמת עפעפיים וכו', תמיד הצעד הראשון יהיה לבחור רופא ומרכז רפואי בו יתבצע הניתוח.

 ניתן לאתר רופא באינטרנט לפי הביטוי "ניתוחים קוסמטיים", לקבל מחברות המלצות, לחפש במדריכים מודפסים (כן כן, בנות השישים פלוס ביננו עדיין משתמשות בפריט הארכיאולוגי הזה) אבל הכי חשוב להבין שהמרכז הרפואי בו תבצעו את הניתוח לא פחות חשוב מבחירת הרופא עצמו. למה? מכיוון שניתוח קוסמטי יכול להיות מסוכן ומסובך ורצוי מאד שכל הציוד הרפואי המשוכלל והמתקדם ביותר יהיה בהישג יד, כמו גם צוות ניתוחי מיומן ומנוסה.ניתוח קוסמטי - איך בוחרים מרכז רפואי

אז איך מוצאים מרכז ניתוחי מעולה? בתור התחלה חשוב לבדוק את המיקום. אני יודעת שלאחרונה אנחנו שומעים יותר ויותר שמועות על ניתוחים זולים בחו"ל, אבל אם משהו מסתבך לאחר הניתוח מי יטפל בכם? תחזרו שוב לרופא בחו"ל? ממש לא. לכן עדיף למצוא גם רופא וגם מרכז רפואי כאן בארץ. ולא רק כאן בארץ אלא גם באזור מגוריכם. כדי שיהיה קל לבקר אתכם וכדי שתהיו קרובים למרכז הרפואי בתקופת ההחלמה.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים מרכז רפואי (בניגוד לקליניקה פרטית) זה שלעיתים קרובות אתם יכולים לבצע מספר הליכים בו זמנית עם מספר רופאים מומחים – כגון ניתוח קוסמטי  בשילוב טיפול לייזר. בחו"ל העניין נפוץ מאד ולאלה מכן שצפו בתוכניות "הברבור" המדהימות (וגם קצת עצובות) ראינו שהנשים שעברו את התהליך ביצוע מספר ניתוחים באזורים שונים בגוף וכל זאת במרכז רפואי אחד.

העלות היא כמובן גורם נוסף שכדאי לבחון ואצל רובנו הגורם המרכזי מבין הגורמים. עלויות הניתוחים הפלסטיים מגיעות לעשרות אלפי שקלים לכן כדאי מאד לבדוק את הכיסויים הביטוחיים שלכם. יכול להיות שהביטוח הרפואי שלכם משתתף בדרך זו או אחרת בעלויות הניתוח. ישנם ניתוחים כגון הקטנת חזה, הרמת עפעפיים וכו' שבמצבים מסויימים מכוסים עף על ידי קופות החולים. שווה ומומלץ לבדוק! בכל מקרה, בדקו את תוכניות התשלום, אם ביכולתכם לשלם במזומן עמדו על כך שתקבלו הנחה משמעותית ואם אתם משלמים בכרטיס אשראי כדאי לבדוק אם המסגרת שלכם מאפשרת חלוקת תשלומים ולא חונקת את הכרטיס כך שלא תוכלו להשתמש בו בתקופה הקרובה. מומלץ מאד להתחיל לחסוך לניתוח פלסטי כמה שנים קודם. ככה לשים בצד בקופת החיסכון הקטנה ויום אחד תגלו שיש לכן את כל הסכום כמעט בלי שהרגשתם…

המחיר משחק תפקיד, אבל כמובן שלא על חשבון האיכות. שאלת המוניטין של הרופא או המרכז הרפואי צריכה להיבחן ביסודיות. מה הם שיעורי ההצלחה? אם מי אפשר לדבר שעבר ניתוח אצל הרופא או במרכז הרפואי ומה היו התוצאות (לדבר לפחות עם שלשה אנשים!) אפשר לגשת לפורומים באינטרנט ולשאול את השאלות ושם תקבלו תשובות אובייקטיביות ואולי גם מספר טלפון לשיחה קצת יותר אישית.

חשובה מאד פגישה מקדימה לפני הניתוח בה תרגישו שהרופא מקדיש לכם את כל הזמן ועונה על כל שאלה משאלותיכם. שאלו אודות תהליך הניתוח, תהליך ההחלמה, מתי תוכלו לחזור לעבודה, מתי התוצאות ייראו במיטבן וכו'.

לא פחות חשוב מזה לא להתבייש לשאול על ההכשרה, הידע והניסיון המקצועי של המנתח. לוודא שהוא בעל ניסיון רב בתחום הניתוחי – לדוגמה אם הניתוח המדובר הוא מתיחת בטן יש לוודא שזהו תחום ההתמחות של הרופא וכמובן לקבל ממנו התחייבות שהוא עצמו מבצע את הניתוח ולא סטאג'ר. הביטו בקירות הקליניקה, קראו מה כתוב על התעודות, בקשו טלפונים של ממליצים. אני מדגישה – לא להתבייש! מדובר בניתוח שתהיה לו השפעה מכרעת על איכות חייכם.

גם הסביבה צריכה להיבחן. כאשר אתם מגיעים לפגישת הייעוץ הראשונה שימו לב למקום עצמו – עד כמה הוא נקי, מכובד ואסטטי. עד כמה אתם מרגישים שם בנוח. בקשו לראות את חדר הניתוחים. זכרו תמיד שניתוח קוסמטי מהווה צעד גדול ומשמעותי ובחרו רופא שנותן לכם תחושה טובה ובטוחה ומרכז ניתוחים או קליניקה שסביבתם נעימה, רגועה ושלווה ועם זאת גם מקצועית.

בהצלחה!

שלכן, אילה.

השאר תגובה

תגובות אחרונות

ayala

|

לא, מדובר במכשיר חדשני ופורץ דרך בתחום המזותרפיה לשימוש ביתי.

ראובן לוינסקי

|

שלום רב
מבקש לדעת מחיר
אני זקוק למכשיר לצורך בעיות עור
האם זה אותו מכשיר שנקרא מזו רולר?
אודה לכל תשובה